• bobby fischer

  31.
  My 60 Memorable Games kitabı, satranç severlerin kesinlikle okuması gereken bir kitaptır.
  2 ... dertler derya olmus
 • satranç

  555.
  analiz sanatıdır. tek bir kötü hamle kırk iyi hamleyi boşa çıkarır.
  3 ... dertler derya olmus
 • yazarların ruh halini anlatan sözler

  143.
  (bkz: dertler derya olmus)
  2 ... dertler derya olmus
 • yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

  1350.
  2014 yılı sizlere uzun mutluluklar ve huzur getirsin.
  5 ... dertler derya olmus
 • sınavlarda işe yarayacak basit matematik hileleri

  1.
  sınavlarda matematik testini çözecek kişinin daha hızlı ve pratik şekilde soruyu çözebilmesi için geliştirilmiş taktiklerdir. hile demek pek uygun olmaz aslında.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • zuhal topal la sevgi nin çağrı ile evlenmesi

  1.
  birkan için muhteşem sözler sarfeden, ben onun evinin kadını olurum diyen, birkan ile yatak görüntüleri ortaya çıkan sevgi'nin beklenmedik bir şekilde çağrı ile gelinliksiz, düğünsüz evlenmiş olması durumudur.
  sevgi gerçekten enteresan bir kız. o kadar birkan ile birlikte yatak görüntüleri ortaya çıktı. herkes onlara evlenecek gözüyle bakıyordu. "birkan'ın bakışlarına kurban olurum" gibi sözler sarfetti sevgi... ancak başkasıyla evlendi.
  bu aslında zuhal topal'ın programının oyun olduğunun en büyük kanıtıdır. 6-7 ay içerisinde boşanıp tekrar programa gelecekleri de aşikar. zira hep öyle oluyor.

  zuhal topal la sevgi nin çağrı ile evlenmesi
  8 -5 ... dertler derya olmus
 • hz muhammed in insanlığa katkısı

  5.
  cahiliye dönemini yıkmıştır. diri diri gömülen kız çocukları onun sayesinde kurtulmuştur. ondan öncesinde daha kötü durumda olan kadınlar, kadın hakları onun sayesinde dönemin şartlarına uygun hale getirilmiştir.
  Kendisi yaptığı savaşlarda bile savunma yapmış, düşmanla güçlü olsalar, kalabalık olsalar bile anlaşma yapma çabasında bulunmuştur.
  hak yemenin kötü olduğunu göstermiştir. bunu her zaman dile getirmiştir. kimsenin hakkımıza girmesini ister miyiz? tabiki hayır..
  insanlar arasına bir eşitlik getirdi. yahudiler kendini üstün ırk sanıyordu. ırkçılığı kaldırdı, ırkçılığı ve yapanları lanetledi.
  topluma yardımlaşma bilincini yerleştirdi. bu günümüzde bile devam etmektedir.
  6 ... dertler derya olmus
 • ton balıklı makarna

  21.
  üzerine dökülecek sos ile birlikte muhteşem bir yemektir. isteğe göre bezelye de konulabilir.
  2 ... dertler derya olmus
 • yalancı insanın zeki olması

  20.
  Söylediği yalanın inandırıcılığına ve yalanın kalitesine bağlı olan durumdur. Sürekli yalan söyleyen kişi zaten zeki değildir. Önemli olan yerinde yalan söylemektir ve yalan söylerken soğukkanlılığı korumaktır.
  2 ... dertler derya olmus
 • beşiktaş ın bu sene gene şampiyon olacak olması

  8.
  Büyük ihtimalle gerçekleşecek olan hadisedir. Ancak beşiktaş da istenileni veremeyebilir. Gomez ve töre iyi işler yapıyordu. Beşiktaş'ta şimdi kaliteli futbolcular yok. Quaresma hariç tabi.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • bim de satılan keskinoğlu tavuk döner

  5.
  Sağlıklı olmayan, lezzet açısından da tüketiciye bir şey veremeyen, bim'de uzun yıllardır satılan tavuk dönerdir. Çoğu kişi sağlıklı bulmuyor bu tür besinleri.
  3 -1 ... dertler derya olmus
 • paypal ın türkiye ye geri dönme kararı

  4.
  Paypal kullanan, paypal ile alışveriş yapan yahut para çeken kişiler için gerçekten sevindirici bir haberdir. Özellikle yabancı sitelerden elde edilen para, zor aktarılıyordu hesaba. Paypal ise bu işi kolaylaştırıyordu. Geri dönme kararı çoğu kişiyi memnun edecek gibi.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • kuran ı kaynak olarak kabul etmeyen müslüman

  3.
  Kesinlikle müslüman değildir. islam'da en başta kuran-ı kerim kaynak olarak kabul edilmelidir. ibadetler, dualar yine kuran-ı kerim'e göre şekillenmelidir. Müslüman için de en hayırlısı ve en doğrusu budur. Zira islam'a sonradan eklenen saçma bilgiler ve ibadetler, insanın günah işlemesine de sebep olmaktadır.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • hadım cezası niye gereklidir

  6.
  değil yetişkin bir insana, ülkemizde bebeklere bile tecavüz eden sapıkların sayısının artmasından ötürü gereklidir. ayrıca normal bir hadım cezası değil, gerçekten acılı bir hadım cezası olmalıdır. ayrıca hadım cezası verilen kişi, cezaevine konulup, cezaevinin bütün pislikleri ömür boyunca ona temizletilmelidir.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • atatürk ün türklere hiç ama hiç benzememesi

  13.
  kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. orta asya türkleri de türkiye türklerine benzemez. normal bir durumdur. fiziksel görünüş yanılgı sebebi olabilmektedir.
  2 -1 ... dertler derya olmus
 • fenerli eski futbolculardan hiç fetöcü çıkmaması

  1.
  pek de şaşırtıcı bir durum söz konusu değildir. ancak eski fenerbahçeli emre belözoğlu'ndan birkaç köşe yazarı ve twitter fenomeni şüphelenip hakkında yazı yazmadı değil.
  2 ... dertler derya olmus
 • diriliş ertuğrul

  714.
  muhteşem yüzyıl gibi tarihi baltalayan tarih dizilerinden sonra gayet iyi gelen bir dizidir. dizinin gerek müzikleri gerekse aksiyon sahneleri gerçekten seyirciyi etkilemekte. en azından diğer dizilerden kendini soyutlamakta ve izleyiciye güzel, keyifli dakikalar yaşatmaktadır.
  4 -1 ... dertler derya olmus
 • sokakta dondurma yiyen kızın vermek istediği mesaj

  91.
  tecavüzcülere, sapıklara, aklı pisliklerle dolu olan haya yoksunu insanlara verdiği insanlık mesajıdır. erkek yiyor da o niye yiyemesin? kadınlar bize allah'ın emanetidir kuran'a ve hz. muhammed'in hadislerine göre.
  3 -1 ... dertler derya olmus
 • dertler derya olmus

  1.
  Sözlüğe yeni üye olmuş bir yazar.
  13 -10 ... dertler derya olmus
 • 12 yaşındaki kızına tecavüz eden adam chp liymiş

  19.
  pek de önemi olmayan bir durumdur. zira özgecan'ın katilleri ülkücü, ülkede darbe yapanlar sözde türk, fetullah gülen'e tapanlar da müslüman... yani her ideolojinin, her mezhebin, her siyasi partinin iğrenç insanları mevcut. direkt olarak kişiyi değerlendirmek, kişiyi yargılamak ve lanetlemek en hayırlısı olacaktır.
  2 -2 ... dertler derya olmus
 • yeni şeyler getiriyorum